Loading

Bachovy květové esence

D

r. Edward Bach (1886-1936) byl anglický lékař, bakteriolog a homeopat. Jeho soukromou misí bylo najít souvislost mezi nemocí člověka a jeho stavem v duši. Výsledkem jeho zkoumání byl objev blahodárných květových esencí. Zkoumal rostliny a zjistil, že se v nich skrývají vibrace, které odpovídají vibracím lidské duše, jejím emocím a pocitům. A díky správnému výběru a použití mohou rostliny pomoci navrátit ztracenou harmonii a vyrovnanost.

„Takzvaná nemoc je vždy důsledkem hlubokého vnitřního nesouladu a nám je již zřejmé, že dokud se budeme zabývat důsledky a neodstraníme hlavní příčinu, k vyléčení nedojde, nebo bude pouze zdánlivé.“  Dr. Edward Bach

Bachovy esence obsahují 38 výtažků z květů plus jednu krizovou esenci složenou (a to z pěti esencí).

Protože se jedná o energii různých květů a rostlin, nemají esence žádné vedlejší účinky.

Jsou vhodné pro novorozence, malé děti, těhotné ženy, seniory ale i pro zvířata (psy, kočky, koně i ostatní). Třicet osm esencí přináší rovnováhu a vnitřní pohodu a jsou naprosto bezpečné pro každého.

Pracují pouze se zablokovanou životní energií a emocemi, které ovlivňují tělo. Výhodou Bachových esencí je, že si na ně nelze vytvořit závislost. Také se dají krásně kombinovat s medikamenty, nejsou toxické a jsou bez vedlejších účinků. Nejedná se o chemický přípravek, jedná se o přípravek čistě na přírodní bázi.

Příprava mixovací lahvičky

K výrobě použijeme prázdnou čistou lahvičku (nejlépe vypláchnutou horkou vodou) o velikosti 30 ml s kapátkem. Do ní nakapeme ze zvolených esencí 2 kapky (maximum kombinace je sedm esencí do jedné lahvičky). Lahvičku naplníme čistou vodou bez bublinek, poté uzavřeme a promícháme. Voda je nosič – udrží informace a přenáší je dále – pro propojení s přírodou. Dávkování takové lahvičky je 4krát denně 4 kapky (nakapáním pod jazyk či do nápoje). První dávka je lepší ráno nalačno a pak v průběhu dne kdykoliv. Také je možné esenci natírat přímo na tělo, zápěstí a za uši. Nebo přidat esenci do koupele i jako součást obkladů.

Příprava mixovací lahvičky

Foto: Martina Kovářová, www.martinakovarova.com

Lahvičku je nutné uchovávat na chladném místě a využít do 3 týdnů ode dne výroby. Na lahvičku nalepíme nálepku s datem namíchání, postupem a složením vybraných esencí, na závěr napíšeme datum spotřeby.

Doporučuji podívat se na velmi krásné a specifické popisy jednotlivých esencí u firmy Krystal Aquamarin s.r.o., která poskytuje vzdělávání ale také má oficiální zastoupení originálních Bach® esencí anglické firmy Nelsons pro Českou a Slovenskou republiku.

http://www.bachovaterapie.cz/38_bach_kvetu.php

Mnoho lidí používá ještě jako konzervační látku při výrobě 2 kapky brandy nebo glycerinu. Já do mixovací lahvičky esencí nepřidávám žádná zbytečná aditiva (jako brandy ani ocet). A mám vyzkoušeno, že esence vydrží 3 týdny i bez přídavného konzervantu v lednici a nezkazí se.

Výborná publikace, kterou klientům doporučuji, je kniha Bachovy květové esence od A do Z od úžasné autorky Katariny Michel (vydala Metafora, spol. s.r.o., Praha 2012).

Z této knihy jsem čerpala při studiu Bachových esencí (Level One, Level Two) na školení ve firmě Krystal Aquamarin s.r.o. Ta vzdělává a také má oficiální zastoupení originálních Bach® esencí z Anglie (výrobce Nelsons) pro Českou a Slovenskou republiku.

Považuji za důležité upozornit, že mé stránky ani má práce nenahrazují lékařskou péči.